S novým ceníkem se parkující setkávají po velikonočních svátcích. Novinka pokrývá přibližně sto dvacet míst pro auta v areálu nemocnice.

„Jedná se o rozhodnutí vedení nemocnice na základě tlaku na parkovací místa a potřeby rychlejšího střídání parkovaných vozů přímo v areálu,“ informovala manažerka hodonínské nemocnice Bohdana Kuzmová Křepinská.

Vedení zdravotnického zařízení v této souvislosti doporučuje zejména využití linek veřejné dopravy jak městské, tak autobusů krajského integrovaného systému.

Radnice v Hodoníně.
Hodonín získal své miliony zablokované u Sberbank, banka skončila po invazi

„Zastávky dopravců se nacházejí přímo u areálu nemocnice,“ připomněla manažerka s tím, že hodonínským penzistům doporučuje například využít služby Senior taxi, které nemusejí v areálu parkovat. Výjimku z poplatku mají dárci krve a lidé tělesně postižení, kteří jsou držiteli průkazů TP, ZTP a ZTP/P.

Novinkou nového ceníku je také to, že není stanovená denní hranice poplatku. To má odlákat některé řidiče, kteří nejsou zaměstnanci ani pacienti, od dlouhodobého zabrání parkovacích míst.

„Je to špatné, když přijdete do práce, a nemáte kde zaparkovat,“ posteskla si ve čtvrtek Deníku jedna ze zaměstnankyň, která si ale nepřála sdělit své jméno.

Hodonínská nemocnice tento týden zavedla nový ceník parkování uvnitř areálu.Hodonínská nemocnice tento týden zavedla nový ceník parkování uvnitř areálu.Zdroj: Deník/Petr Turek

K úhradě poplatku za parkování mají řidiči k dispozici elektronickou pokladu u vrátnice. Nový ceník se nevztahuje na parkovací plochy před nemocnicí, které je podle informací z nemocnice na městských pozemcích, a zůstává zdarma.