Už pátým rokem mohou lidé za parkování u Nemocnice Kyjov platit kartami. Další novinka má nastat v příštím roce. Díky ní se navýší počet parkovacích míst. Deníku to řekla mluvčí zdravotnického zařízení Veronika Hollerová.

„V současné době se provádí přípravné práce na projektu modernizace parkování v Nemocnici Kyjov. Hlavním cílem je kompletní digitalizace systému, navýšení počtu míst pro držitele průkazu ZTP/P a celkové rozšíření kapacit pro veřejnost,“ sdělila mluvčí Hollerová. Začátek úprav bude v roce 2025.

Hodonínská nemocnice nedávno zavedla nový ceník parkování uvnitř areálu.
Strašné, katastrofa. Řidiči rázně kritizují parkování u nemocnice v Hodoníně

Dosud poslední změnou byl přesun základny záchranářů na opačnou stranu areálu nemocnice. Díky tomu se uvolnila cesta na odstavné parkoviště.

Naše sanitky se tak už nesetkávají například s couvajícími řidiči,“ sdělil už dříve záchranář Michal Vodička. Sanitní vozy vyjížděly ze své bývalé stanice po části cesty, která vedla právě na odstavné parkoviště pro pacienty. A právě na tom parkuje velká část řidičů. Je tam 170 míst, cena je padesát korun bez ohledu na délku stání.

K poslednímu velkému navýšení počtu parkovacích míst došlo v roce 2018, a to o pětapadesát. Cena i s oplocením byla 3,6 milionu korun. V samotném areálu jsou téměř čtyři stovky míst, z nich je více než polovina pro zaměstnance.

Současné odstavné parkoviště pro klienty Nemocnice Kyjově. Parkovné stojí padesát korun.Současné odstavné parkoviště pro klienty Nemocnice Kyjově. Parkovné stojí padesát korun.Zdroj: Deník/Petr Turek

„Veřejnost může využít zbývajících 179 míst, přičemž prvních třicet minut parkování je zdarma. Po uplynutí této doby je parkování zpoplatněno sazbou padesát korun za každou započatou hodinu, maximálně však do výše 250 korun za den,“ uvedla mluvčí Hollerová s tím, že držitelé průkazu ZTP/P mají parkování v areálu nemocnice zdarma.

Příjmy kyjovského zdravotnického zařízení z parkovného dosahují ročně zhruba 6,6 milionu korun. Za koronavirového roku 2020 byly výnosy zhruba poloviční.