Lidem trpícím pohybovými potížemi nebo těm, kteří se dávají dohromady po úrazech, má výrazně zlepšit vyhlídky na uzdravení vlastní krev, konkrétně plazma bohatá na krevní destičky.

Podle mluvčí kyjovské nemocnice Veroniky Hollerové je plazmaterapie revoluční léčebnou metodou. „Využívá přirozených regeneračních schopností těla. Naše ortopedické pracoviště zavádí tuto inovativní terapii, která přináší novou naději pro pacienty s pohybovými potížemi a po úrazech,“ informovala mluvčí Hollerová.

Nové klimatizované sanitní vozy Dopravní zdravotní služby Kyjov.
VIDEO: Nové klimatizované sanitky odstartovaly v Kyjově, mají sto deset koní

Využívaná plazma podle ní obsahuje koncentrované množství krevních destiček a růstových faktorů, které fungují jako buněční opraváři.

Aplikace této terapie má unaveným buňkám pomoci s obnovou a těm poškozeným s opravou. Vše má tak podpořit hojení a regeneraci poškozených tkání. Jedinečností a také výhodou této metody má být to, že plazmu mohou zdravotníci získat přímo z krve pacienta a následně ji vložit na místo, kde je potřeba.

Novinka z kyjovské nemocnice: plazmaterapie. Foto se svolením Nemocnice KyjovNovinka z kyjovské nemocnice: plazmaterapie. Zdroj: Deník/VLP Externista„Technologie použitá v rámci ortopedické léčby dosahuje až osmdesát procent aktivace vlastních růstových faktorů, což umožňuje ještě účinnější podporu regenerace tkání,“ oznámil primář kyjovského ortopedického oddělení Peter Chovanec.

Nová ambulance Nemocnice Kyjov. Foto: se souhlasem nemocnice
Nová ambulance v Kyjově se rozšiřuje o laktační poradnu

Tvrdí, že plazmaterapie je bezpečnou alternativou či doplněním k tradičním metodám léčby. „Je vhodná pro širokou škálu pohybových potíží, včetně artritidy, šlachových a vazivových zranění, kloubních bolestí a dalších ortopedických obtíží nebo po úrazech,“ doplnil primář.

Lékař se zkušenostmi z Anglie a evropskou akreditací z portugalské metropole Lisabonu přebral primariát v Kyjově loni v prosinci.