Hodonínští tak omezují návštěvní dobu od čtvrtka, a to tak, že velkou část pacientů budou moci blízcí navštěvovat pouze v neděli. „Na lůžkových odděleních, kromě dětského, v odpoledních hodinách v čase 14.00 až 17.00 hodin, maximálně dvě osoby za pacientem. Omezení se týká i lůžkové stanice odborné ošetřovatelské péče,“ přiblížila ve středu zavedení novinky manažerka Nemocnice TGM Hodonín Bohdana Kuzmová Křepinská.

Na oddělení ARO a jednotkách intenzivní péče mohou návštěvy dorazit za pacienty v neděli odpoledne mezi 14.30 a 16.00. Omezení se netýká návštěv u dětských pacientů. Při zhoršení stavu u dospělého pacienta se mají návštěvy dohodnout s ošetřujícím lékařem. Omezující opatření se nevztahuje na pacienty v terminálním stavu, tedy těch v bezprostředním ohrožení života. „Rádi bychom návštěvy pacientů upozornili, že je doporučeno se ve vnitřních prostorách nemocnice pohybovat s nasazenou ochranou dýchacích cest, a to s respirátorem FFP2,“ uvedla manažerka.

Chirurgové provedli poprvé v Kyjově operaci novým miniinvazivním laparoskopickým postupem.
Chirurgové v Kyjově poprvé využili nový typ operace nádoru konečníku

Také v Nemocnici Kyjov vyzývají návštěvníky, aby se pohybovali ve vnitřních prostorách s nasazenou ochranou dýchacích cest. Návštěvní doba je tady ve středu a v neděli. „Pacienty je možné navštěvovat v odpoledních hodinách v čase 14.00 až 17.00 hodin,“ sdělila mluvčí kyjovské nemocnice Veronika Hollerová s tím, že návštěvy by měly přijít za pacienty jen v případě, že se cítí zcela zdraví.

Současné opatření Nemocnice Kyjov se týká i detašovaného pracoviště Oddělení ošetřovatelské péče ve Veselí nad Moravou.

Jak uvedla už na konci minulého týdne ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Renata Ciupek, nemocnost na akutní infekce dýchacích cest přesáhla 3 tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. Kdy údaje vycházejí ze zpracování počtu pacientů, kteří byli ošetření u praktických lékařů za uplynulý týden. „Situaci hodnotíme jako epidemii smíšených akutních respiračních infekcí s rychle se zvyšujícím podílem chřipky,“ uvedla ředitelka s tím, že sezonní nárůst těchto infekcí nastal dříve než v předchozích sezonách a je dynamičtější než v době předcovidové.