Marie Žáková maturovala v roce 1965 na gymnáziu ve Veselí nad Moravou. „Následně vystudovala Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, po promoci 1. srpna 1971 nastoupila na interní oddělení Nemocnice Kyjov. Po měsíční stáži na kožním oddělení se v roce 1972 rozhodla věnovat dermatovenerologii a setrvala na kožním oddělení až do letošního roku,“ píše se na sociálních sítích nemocnice.

V roce 1979 úspěšně složila druhou atestační zkoušku a byla jmenována primářkou kožního oddělení ve věku dvaatřiceti let. V té době vedla oddělení s třiceti lůžky lůžky spolu se dvěma dalšími lékaři.

V roce 2008 odešla do penze. „Její láska k medicíně ji však přiměla pokračovat v práci, tentokrát na částečný úvazek v ambulanci, kde působila dalších čtrnáct let,“ doplnili zástupci nemocnice s tím, že Marie Žáková zanechala v Nemocnici Kyjov nezapomenutelný odkaz.

Pracovala tam třiapadesát let. „Její kariéra je příběhem profesionality. Děkujeme jí za její mnoholeté úsilí a přejeme zasloužený odpočinek,“ zaznělo při loučení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kolekce pro olympiádu v Paříži, český tým oblékl návrhář Černý z Hodonína

Výraznou hodonínskou stopu má nová kolekce oblečení pro sportovce, kteří budou reprezentovat Česko na letních olympijských hrách v Paříži. | Video: olympijskytym.cz