„Nic zavírat ve 20:00 nebudem!!! Nouzový stav není víc než zákon! Milá vládo strčte si vaše panování za klobouk,“ stojí ve vyjádření pivnice na sociální síti.

Tříkrálový průvod v Brně.
Charitativní koledování na jihu Moravy: Třem králům poprvé hrozí home office

Výzva pivnice Corso

* Výzva hodonínské pivnice Corso o tom, že nebudou zavírat ve 20.00, dosáhla na facebooku za dva dny 180 sdílení a lidé se k ní vyjádřili 99 komentáři.

* Tomáš Kalužík se vyjádřil za hospodu s tím, že nejde o reklamu, ale o vyjádření postoje k vládním opatřením proti šíření koronaviru.

* Po podobných vyjádřeních může následovat kontrola od policie.

Nakonec ale nechali rozhodnout milovníky zlatavého nápoje, do kdy u nich zůstanou. „Lidi mají ale kvůli mediální masáži strach, takže sedm bude poslední objednávka a o půl osmé bude hospoda prázdná,“ řekl za hospodu Tomáš Kalužík.

Většina reakcí na výzvu na sociální síti ho ale potěšila. „Byly totiž vesměs kladné. Chtěli jsme vyjádřit svůj postoj k vládním restrikcím a také se trochu vyventilovat. Dopady vládních opatření šly vydržet jeden či dva měsíce, ale teď už jsme hotoví. V pivnici se vydělává hlavně mezi sedmou a desátou večer, ale zavřením v osm jsme dostali pořádnou facku,“ řekl Kalužík.

Veřejné prohlášení se ale některým lidem nelíbilo. „Jestli ve 20:00 hodin opravdu nezavřete, jak nařizuje nařízení vlády, tak si buďte jistí, že volám policii ČR. Ta tří milionová pokuta vám budu slušet,“ reagoval třeba diskutující vydávající se za Mikuláše Mináře.
Méně aktivně vystoupil Lukáš Bařina. „Taky vládě nefandím, ale pokud se ta čísla nedostanou dolů, tak to budou otvírat a zavírat pořád,“ uvedl Bařina. Naopak jinak se návrhu z Corsa stavěl Viktor Čepák. „Na to pivko si klidně zajdu,“ uvedl Čepák.

Tříkrálový průvod v Brně.
Charitativní koledování na jihu Moravy: Třem králům poprvé hrozí home office

Policejní mluvčí Bohumil Malášek ale upozornil, že provozovatelům restaurací hrozí při překročení zavírací doby poměrně vysoké pokuty. „Provádíme kontroly jak dodržování otevírací doby provozoven, tak zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejnosti. Porušení oznamujeme správním orgánům,“ sdělil včera Malášek. Právě zveřejnění informací na sociálních sítích o provozu po zavírací době může vyvolat kontrolu restaurace a v případě porušení zákona pak může hrozit i vyšší sankce.

To potvrdil i ředitel hodonínské městské policie Jindřich Vašíček. „Podobná oznámení na facebooku o nedodržování zákona jsou pro nás jako výzva: Přijďte si nás zkontrolovat,“ řekl šéf strážníků s tím, že už řadu oznámení v předchozích dnech přijali. „Po prošetření na místě jsme některé také předali do správního řízení,“ dodal Vašíček.