„Už přislíbili účast divadelníci sdružení V karanténě a další kyjovská sdružení. Bude i loutkové divadlo," nastínila některé z doprovodných akcí Anna Čarková, manažerka sdružení Kyjovské Slovácko v pohybu, které akci pořádá. Lidé podle jejích slov mohou přijít nejen, aby se dověděli něco nového, ale aby také strávili pohodové odpoledne.

Ze zcela jiného důvodu se 15. září do Kelčan k rybníku dostaví zástupci neziskových organizací. Pro ně bude setkání spíše pracovní. „Když jsme s touto akcí začínali, šlo nám hlavně o propojení činnosti jednotlivých organizací. Aby během jednoho dne navázali mezi sebou hlubší kontakty a poznali lépe, co kdo dělá. To se také začíná už dařit. Začínají vznikat společné projekty," uvedla manažerka, která má v plánu vytvořit podrobnou databázi neziskových organizací. Kyjovsko a jeho okolí je totiž dnes už natolik aktivním regionem, že je v něm spoustu aktivních skupin, které je nyní jen potřeba lépe propojit.

„Snažíme se nyní i my lépe poznat činnost všech, protože máme v plánu v příštím rozpočtovém období nabídnout pro ně vhodné dotační možnosti," dodala manažerka, jež vede tým Kyjovského Slovácka v pohybu. „Spolupráce je dlouhodobou záležitostí vytváření důvěry a dobrých vztahů. Právě takové akce tak pomáhají navodit vhodnou atmosféru, ze které spolupráce může vzejít," dodala.

Kyjovské Slovácko v pohybu pracuje už osm let a pomohlo obcím i jednotlivcům uskutečnit řadu projektů. Nyní už připravuje strategický plán pro nadcházejících pět let.