Kariéra Terezy Navrátilové začala před deseti lety na dětském oddělení v Nemocnici TGM v Hodoníně. „Po roce přešla na neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Brno. S neonatologií se ztotožnila natolik, že se jí bude nadále věnovat i v Kyjově,“ informovala před několika dny mluvčí kyjovské nemocnice Veronika Hollerová.

Neonatologická ambulance s péčí o novorozence se otevřela v Kyjově letos v zimě. Na jaře tam zamířila lékařka Tereza Navrátilová. „Neonatologie je mi blízká a pracoviště v Kyjově mi poskytuje skvělou příležitost. Zdejší prostředí je příjemné a očarovala mě možnost osobního růstu, rozvoje péče i prostředí. S kolegy sdílíme podobná očekávání,“ uvedla lékařka.

Nový chovný pár guaréz budou mít v hodonínské zoo. Gueréza běloramenná je opice z čeledi kočkodanovitých.
Zoo v Hodoníně má nového obyvatele. Z Jihlavy přivezli opičího samce

Kyjovská nemocnice má možnost pečovat o děti od čtyřiatřicátého týdne těhotenství. „Děti narozené před tímto termínem jsou přesměrovány na specializovaná pracoviště,“ podotkla mluvčí.

Tereza Navrátilová se věnuje v Nemocnici Kyjov péči o děti na oddělení novorozenců, na standardních odděleních i na jednotce intenzivní péče dětského oddělení. „Je také certifikovanou laktační poradkyní,“ sdělila Hollerová.

Právě laktační poradenství budou mít maminky k dispozici v nově zřízené neonatologické ambulanci. „Velmi důležitá je podpora maminky, jak psychologická podpora, praktický nácvik kojení, tak možnost klást otázky a ujištění, že všechno je přesně tak, jak má být,“ dodala lékařka s tím, že při péči je o děti nejdůležitější zachovávat láskyplný přístup.