„Stezka bude dlouhá přibližně dvě stě sedmdesát metrů a dostane povrch z asfaltového betonu," informovala mluvčí hodonínské radnice Barbora Lahová.

U frekventované cesty byl o trasu podél toku Staré Moravy zájem. „Dlouhodobě nás lidé upozorňovali, že jim u silnice chybí chodník. A když bylo venku krásně, posteskli si, jak bylo nepříjemné uskakovat autům a někdy i autobusům," přiblížila situaci manažerka Přístaviště „U jezu" Andrea Řičicová.

Cyklostezka pohledem čísel
- délka cyklostezky: 270 metrů
- předpokládané náklady: 3,6 milionu korun (s DPH)
- vysoutěžená cena: 2,15 milionu korun (s DPH)
- dotace: 85 %
- dřívější názvy ulice Legionářů: Schlachthofgasse /Jateční, Na Rubanicích a Stefanie-Gasse také Štěpánčina (zdroj: Hodonín nostalgický)

Ta novinku přivítala. „Myslím si, že splní svůj účel a zvýší bezpečnost a pohodlí pro chodce, cyklisty a také řidiče. Jsem ráda, že tady zpevněná stezka vznikne, byť jsem doufala v delší úsek," svěřila se Řičicová.

Se stavbou cyklostezky se počítalo o něco dříve, už v minulém roce. „Veškeré dokumenty z výběrového řízení se zasílají na kontrolu poskytovateli dotace. Ten pak vydá stanovisko, jestli je vše v pořádku, či nikoliv. Do jeho souhlasu nelze smlouvu o dílo s dodavatelem uzavřít. To je jeden z důvodů, proč se stavba zdržela," uvedla mluvčí.

Druhá okolnost, která termín zahájení prací odsunula, se týká rozhodnutí o výjimce z krajského odboru životního prostředí. „Ta umožňuje provádět přípravu terénu v dané lokalitě pouze v určitém období, což je právě nyní," přiblížila Lahová.

Smlouvu nakonec vedení města podepsalo s firmou dvacátého ledna. Oproti předpokládaným nákladům by měla radnice díky výběrovému řízení ušetřit více než milion korun. „Akce je navíc dotovaná z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Podpora činí pětaosmdesát procent," dodala mluvčí.