„Měla by v tomto úseku zlepšit plynulost a zvýšit bezpečnost dopravy. Stávající styková křižovatka Měšťanská - Purkyňova je nepřehledná," uvedla mluvčí hodonínské radnice Barbora Lahová.

Nová křižovatka má zároveň odlehčit dopravě v Brandlově ulici a také umožnit její napojení na dopravní uzel ve směru na Rohatec, Ratíškovice a centrum Hodonína, a to přes stávající parkoviště. To nahradí nové. „Nový kruhový objezd má rovněž ulehčit nákladním autům, kterým momentálně křižovatka neumožňuje bezpečné pravé odbočení z Purkyňovy ulice na Měšťanskou, respektive je nutné vybočit do protisměru," přiblížil v průvodní zprávě projektant Pavel Kočvara.

Stavební práce v tomto úseku omezí provoz nejspíše až do poloviny srpna, kdy je předpokládaný termín dokončení „kruháče". „Doprava bude přesměrovaná semaforem, proto bude ovlivněná plynulost jak ve směru do Rohatce, tak na Ratíškovice," upozornil dopravní inženýr z hodonínského odboru investic a údržby Pavel Svoboda.

Stavba je společnou investicí hodonínského městského úřadu a Jihomoravského kraje zastoupeného Správou a údržbou silnic oblasti Hodonín. Celkové náklady dosáhnou téměř třiceti milionů korun.

Kromě křižovatky se dočkají řidiči také nových povrchů u navazujících paprsků, a to na více než dvou kilometrech silnic.