Po nové silnici kolem Jarohněvického rybníka by se měla auta začít projíždět tak letos v listopadu. „Silnice mezi Mutěnicemi a Dubňany je už na hranici životnosti. Podklad stavbaři zrecyklují, upraví se profil i rovinatost cesty a celá její konstrukce se zesílí," přiblížil změny náměstek hejtmana pro dopravu Roman Hanák.

Silnice od křižovatky Nádražní ulice v místní části Jarohněvice je podle něj méně poškozená. „Tento úsek dostane dvouvrstvý kryt, který zajistí větší únosnost," doplnil Hanák.

Práce mají začít v srpnu. Podle mluvčí krajského úřadu Moniky Brindzákové investice pravděpodobně přesáhnou sedmnáct milionů korun.

Nový most u Hodonína

Do nejnáročnější letošní plánované stavby na Hodonínsku se silničáři pustí v září. „Oprava mostu v Hodoníně, který převádí silnici II. třídy přes dopravní tepnu I/55, vyjde na více než čtyřiačtyřicet milionů korun. Při rekonstrukci vymění stavbaři starou nosnou konstrukci a nahradí ji novou," uvedl Hanák.

Řidiči budou během stavby jezdit po provizorním mostě, který bude průjezdný obousměrně s omezením rychlosti. „Jde o velmi náročnou stavbu, ukončení prací proto odhadujeme až na listopad příštího roku," dodal náměstek.