„Záchranáři zde naleznou odpovídající zázemí, to v konečném důsledku pozitivně ovlivní jejich nasazení v terénu a zvýší úroveň přednemocniční péče v oblasti celého regionu Kyjovska,“ uvedl po jednání rady jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Nové výjezdové stanoviště bude také v areálu kyjovské nemocnice, ale na jiném místě. Má být blíže hlavní silnici I/54. „Sloužit potřebám záchranářů by měla budova již v první polovině příštího roku,“ přiblížil krajský radní pro zdravotnictví Jiří Kasala.

Nemocnice Kyjov
Bude mír: v kyjovské porodnici se rodily hlavně holčičky. Víme kolik

Jak jej doplnil kolega pro investice Vladimír Šmerda, výstavbu nové základny v Kyjově zaplatí kraj z peněz, které má k dispozici z úvěru od Evropské investiční banky. „A ze svého rozpočtu,“ dodal radní Šmerda.

Ilustrační foto.
Nové potrubí pro kyjovskou ulici Dr. Joklíka se položí v zimě, nahradí staré

Záchranáři novou moderní základu vítají a těší se na lepší podmínky v ní. „Vybudováním nové základny v Kyjově se opět posuneme o kousek dál. Jakékoliv vylepšení podmínek pro práci našich zdravotníků je vítané a žádoucí. Práce záchranářů je velmi náročná a zodpovědná, kvalitní zázemí je proto zcela zásadní,“ řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Současná základna trpí především nedostatečným počtem a rozměry garáží pro sanitky i nedostačujícím zázemím pro posádky. Pozemek, kde je stávající výjezdové stanoviště, je navíc omezený ochrannými pásmy sítí i problematicky řešitelnou dopravní obslužností související s úzkou výjezdovou cestou.