Nová výrobní hala by měla mít sedmdesát krát sto metrů. Společnost se zabývá výrobou vrtáků a dalších nástrojů. „V loňském roce postavila firma trafo. Stavební povolení na výstavbu haly mají, ale požádali nás o dodatek ke smlouvě, který dokončení výstavby o rok posunuje. Proč to tak udělali, nevíme," přiblížil situaci vracovský starosta Jaromír Repík.

Hala má být podle nových dodatků ke smlouvě, které schválilo vracovské zastupitelstvo na svém posledním zasedání, hotová a zkolaudovaná do konce roku 2016. „Ve hře je teď několik řešení, je dokonce možné, že firma odstoupí," připustil starosta.

Postavení výrobní haly mělo podle něj pro město velké výhody. „Už jen samotná pracovní místa jsou přínosem. Je možné, že se sem přesunou i kmenoví zaměstnanci z Kyjova. Objem výroby by se měl ztrojnásobit. Noví pracovníci z okolí by mohli utrácet peníze v místních obchodech. Po zaplnění jedné průmyslové zóny plánujeme přípravu další na druhé straně silnice," řekl Repík s tím, že neočekává přímý výnos pro městskou pokladnu, například z daní.

V dodatcích ke smlouvě také stojí, že pokud firma neuskuteční své smluvní závazky, tak po ní radnice může vyžadovat pokutu a rovněž odkup pozemků zpět.

V současné době je ve Vracově nezaměstnanost necelých deset procent, to znamená, že bez práce je méně než čtyři sta lidí.