Do rozpočtu na příští rok se ale Hodonínským podařilo prosadit „jen“ deset milionů korun na kanalizaci pro lokalitu Výhon, kde mají stát desítky nových domů. To Veselané mají pro zasíťování Hutníku na výstavbu rodinných domů pro příští rok čtrnáct milionů korun. Jednadvacet bytů pro starší lidi staví v Hovoranech v novém třípodlažním domě. Podobně pokračují v přestavbě zdravotního střediska ve Strážnici. Lepší komfort najdou nejen pacienti a lékaři, ale i lidé, kteří se zabydlí v nových devatenácti bytech. „Dokončení je plánované v říjnu,“ doplnil vedoucí investičního odboru Petr Helísek.

Už v létě mají jezdit auta po novém mostě v Brněnské ulici v Hodoníně. Ten se klene přes silnici I/55. Dělníci letos dokončili první etapu. Pracovat se nebude jen na souši, ale i ve vodě. Po skončení sezony začnou práce na rozšíření přístavu ve Veselí nad Moravou. „Podnikatelé ve stavebnictví těží z oživení, na němž se kromě obecné prosperity podílí také zvýšení investic české vlády a rychlejší čerpání peněz z unijních fondů,“ přiblížil trend ekonom Lukáš Kovanda.

Novinek se dočkají také v obou nemocnicích. V té kyjovské například vymění dva výtahy na porodním oddělení. V Hodoníně pomůže chirurgům nový kardilogický ultrazvuk s jícnovou sondou a 3D laparaskopická věž.

V příštím roce bude také pokračovat příprava před stavbami nových základen záchranářů v Kyjově a ve Veselí nad Moravou. Hotové mají být nejpozději v roce 2022.