O novém názvu rozhodli Veselané hlasováním prostřednictvím Mobilního rozhlasu. Nové jméno posvětili v pondělí zastupitelé.

„Hlasovalo více než sto lidí,“ přiblížila účast mluvčí veselské radnice Žaneta Jančaříková.

Na Hutníku se ale mají v budoucnu napojit celkem čtyři nové ulice se zástavbou rodinných domů. Zastupitelé měli na stole dvě varianty pojmenování.

První nabízela názvy Topolová, Příčná, Větrná a Ke Škole. „Variantu B charakterizovaly ulice pojmenované podle osobností, které jsou nějakým způsobem spjaty s naším městem – Benedíkova, Chorinská, Hlobilova, Míčkova,“ uvedla mluvčí.

Jde tedy o názvy spojené se jmény akademického malíře a rodáka ze sousedních Kozojídek Karla Benedíka, někdejších majitelů veselského panství Chorinské z Ledské, odbojáře Josefa Hlobila či kanoistickou legendu Františka Míčka.

Nakonec ale zastupitelé schválili název jen pro jednu ulici. V ní jsou totiž už hotové první dva rodinné domy. „Stavebníci požádali o přidělení čísla popisného,“ sdělil veselský starosta Petr Kolář. Právě pro získání čísla popisného však potřebují pojmenovanou ulici.

Ke zbylým třem novým ulicím na Hutníku se tak budou moci lidé ve Veselí nad Moravou znovu vyjadřovat prostřednictvím Mobilního rozhlasu. „O těchto názvech se tak rozhodne až na březnovém zastupitelstvu,“ dodala Jančaříková. Lokalita pro výstavbu nových rodinných domů se nachází za sídlištěm Hutník směrem k železniční trati vedoucí k Blatnici.