Obě lavičky jsou vyrobené z borovicového dřeva. Na opěradle je vyobrazený nápis připomínající 11. listopad, tedy Den válečných veteránů, dále pět vlčích máků symbolizujících pět zahynulých vojáků v afghánském Bagrámu z 8. července 2014 a citát, který si osvojil Jiří REGI Schams, jeden z nejznámějších novodobých válečných veteránů. Svým vzhledem tak vyjadřují úctu a poděkování vojákům sloužícím v zahraničních operacích a válečným veteránům.

V Kyjově se uskutečnil dobový ples připomínající přelom třicátých a čtyřicátých let minulého století.
Kyjov se vrátil v čase. Do první republiky jej přenesli vojáci i elegantní dámy

Vacenovice si v lavičkách našly i vlastní symboliku. První z dvojice laviček měla výrobní číslo 047. „To byla velká náhoda. Vždyť právě 47 jmen máme na památníku padlých z první světové války,“ informovala starostka obce Jana Bačíková.

Obdobnou symboliku zaznamenali vacenovičtí i v druhé lavičce s výrobním číslem 053. Právě toto číslo totiž dává součet padlých v první i druhé světové válce.

Ilustrační foto.
Auto skončilo po havárii na boku. Zraněnou řidičku museli vyprošťovat

Lavičky válečných veteránů jsou umístěné ve městech i obcích, v domovech péče o válečné veterány či ve vojenských zařízeních. Nejdále se tato lavička nachází na základně v afghánském Bagrámu, dále na vojenském hřbitově v Brookwoodu ve Velké Británii a v Muzeu slovenského národního povstání na Slovensku. Lavičky jsou k vidění i v Brně, Vlkoši a v Kyjově. „Můj pradědeček byl válečný veterán. Rozhodně se mi takový nápad líbí,“ svěřila se kyjovská rodačka Andrea Novotná.