„Právě to propojení Hodonína s okolními obcemi tady chybělo. Turista teď u nás získá přehled, co nabízí celé Hodonínsko,“ shrnula hlavní myšlenku, která provázela vznikl Regionálního centra, jeho manažerka Pavlína Teplá. Regionální centrum je podle ní po informačním centru, přístavišti, lázních a hotelích dalším informačním bodem, „Nechceme nahrazovat informační centrum, spíš ho doplňujeme. Máme tady informace pro turisty především o Hodonínu a okolních obcích. Protože jsme regionální centrum, sídlí tu i mikroregiony Slovácko, Hodonínsko, MAS Dolní Morava a Baťův kanál a my můžeme nabídnou i jejich propagační materiály,“ přiblížila Teplá.

Aby centrum plnilo účel regionální, zapojují se postupně do jeho činnosti i obce ležící v okolí okresního města. „Snažíme se vtáhnout do spolupráce obce bývalého hodonínského panství, kterých je asi dvacet. Ta snaha vznikla tak dva tři roky zpátky, kdy jsme obce kontaktovali kvůli uspořádání společných Císařských hodů v Hodoníně,“ připomněla manažerka. Prvním výsledkem spolupráce vesnic s Hodonínem je výstava věnovaná národopisu Hodonínska Svatba na Podluží. „Když jsme obce oslovili s tímto nápadem, zájem projevily Lužice, Dolní Bojanovice a Starý Poddvorov, které k tomu měly různé materiály,“ řekla Teplá. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout expozici, jež představuje svatební kroje a zvyky spojené s touto slavnostní událostí. Výstavu pak doplňují panely s fotografiemi a informacemi z jednotlivých obcí na Podluží.

Návštěvník, který do centra zavítá v otvírací době od devíti ráno do šestnácté hodiny odpolední, může využít prohlídky s průvodcem a odborným výkladem. Regionální centrum však není určené jen turistům, má co nabídnout i Hodonínským. Druhá stálá výstava totiž přináší přehled o historii i současnosti Hodonína. Fotografie a různé předměty na ni zapůjčilo Masarykovo muzeum, okresní archiv či fara.

V předvánoční době centrum připravilo i vánoční dílničky pro děti. Vždy v sobotu, čtvrtého a desátého prosince, si tak mohou malí návštěvníci přijít vlastnoručně vyrobit dárky. Kromě výstav a předváděcích akcí by chtělo Regionální centrum, které doposud navštívilo už dva tisíce lidí, pořádat i prezentace vinařů a slovácké gastronomie.