Střecha téměř na den přesně po třech letech vystřídal ve vedení radnice svého bývalého stranického kolegu, v posledních volbách už nekandidujícího Milana Lúčku. „Tuto funkci vnímám jako službu pro naše město a občany, a to po dobu čtyřiadvaceti hodin denně a sedm dnů v týdnu po dobu 365 dní v roce. Chci dát městu novou energii, nápady a sebevědomí,“ řekl pro převzetí úřadu doposud čtyřiačtyřicetiletý výkonný ředitel stavební firmy Libor Střecha.

Takovou důvěru jako on už v pondělí nezískal žádný z kandidátů na post v městské radě. Ostatní totiž zastupitelé zvolili jen nejtěsnější většinou šestnácti hlasů. I tak zůstal uvolněným místostarostou Ladislav Ambrozek z KDU-ČSL a neuvolněným novým místostarostou je lídr kandidátky Svobodných a Pirátů Petr Buráň. O rozšíření koaliční šestnáctky vyzvalo vítěze voleb ještě minulý týden sdružení nezávislých kandidátů s podporou Moravanů Změna. „Pokud v průběhu nastávajícího období uznáte potřebu koalici rozšířit či změnit, jsme připraveni o tom jednat,“ napsalo kvarteto zastupitelů za Změnu v otevřeném dopise.

K tomu ještě včera upozornili na chybějící koaliční smlouvu. „Po skončení voleb jsme na koaličním programovém prohlášení usilovně pracovali v podstatě denně a v tuto chvíli je připravené. Bohužel jsme jej nestihli předložit před zasedáním dnešního zastupitelstva, ale máme ho zde,“ vysvětlil místostarosta Petr Buráň.

To ale nestačilo například Moravanu Františku Novotnému. „Je to škoda, ale nyní nás více méně nutíte, abychom kupovali zajíce v pytli. Nevíme z něj nic, víme jen, že jste všichni dobří lidé a všichni to myslíte s městem dobře,“ řekl Novotný.

Nové vedení ještě v pondělí poskytlo programové prohlášení Hodonínskému deníku Rovnost. Zaměřuje se v něm mimo jiné na bezpečnost a otevřenost města, moderní úřad, dopravu, hospodaření, cestovní ruch či sport a zdravotnictví.

Nové vedení hodonínské radnice
Starosta: Libor Střecha (Hnutí pro Hodonín)
Uvolněný místostarosta: Ladislav Ambrozek (KDU-ČSL)
Neuvolněný místostarosta: Petr Buráň (za Svobodné)
Radní: O. Fialík, P. Uřičář, P. Dvořáček (Hnutí pro Hodonín), A. Tesařík, D. Herzán (KDU-ČSL) a T. Mlýnková Išková (Svobodní)

Předsedkyně výborů:Finanční: Lenka Ingrová (KSČM)
Kontrolní: Milana Vršťalová (ANO 2011)