„Stavba je podporovaná dotačně z Regionálního operačního programu Jihovýchod, tedy částečně z evropských peněz," doplnil rohatecký starosta Jarmil Adamec.

Nové sportoviště má být hotové do konce letošního května. Jeho dominantou bude velké multifunkční hřiště s umělým povrchem. „Bude mít oficiální rozměry tak, aby se na něm hrála malá kopaná i házená. Přes ně budou namalované tři tenisové a tři volejbalové kurty a jedno hřiště na basketbal," přiblížil starosta.

Vedle vznikne šedesátimetrová sprinterská rovinka a doskočiště pro skok daleký. Kromě toho stávající hřiště pro košíkovou, které má nevyhovující povrch, dělníci přemění na nohejbalový kurt s umělou trávou.

Prvním fyzickým krokem pro vytvoření nového areálu bylo pokácení stromů, které bránily stavbě nového sportoviště. „Nahradí je nová výsadba, to samozřejmě ale až po vzniku hřiště," doplnil Adamec.

Nový sportovní areál nebude jen dějištěm soutěží žáků přilehlé základní školy. „V odpoledních hodinách bude mít velké využití pro všechny děti a mládež v Rohatci, samozřejmě také pro fotbalisty Slavoje, kteří tam mohou mít doplňkový trénink, a pro další spolky. Teoreticky u nás může vzniknout i oddíl, který by se specializoval na malou kopanou," dodal starosta s tím, že nové sportoviště může být impulzem právě pro vznik dalších klubů, například volejbalu či basketbalu.