Nová stavba má vzniknout na městském pozemku. Pronájem parcely museli majitelům veselského přístaviště, kteří plánují altán postavit, odsouhlasit radní. „Společnost B2B System nás požádala, jestli bychom jí pronajali městské plochy, které mají sloužit ke zřízení turistického odpočívadla," sdělil veselský starosta Miloš Kozumplík s tím, že nájemní smlouva na patnáct let je podmíněná dotací.

O tu si budoucí nájemci už zažádali. „Pokud ji firma získá, tak smlouvu uzavřeme. Je totiž důležité, aby bylo přesně určené, že altán vyroste," vysvětlil Kozumplík.

Stavba, která bude v těsné blízkosti veselského přístaviště, ale vznikne za několik měsíců. „Požádali jsme o dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. Pokud se nám podaří peníze získat, tak chceme začít stavět co nejdřív. Nejpravděpodobnější je, že by altán vyrostl až koncem turistické sezony, dřív jej postavit nestihneme," informoval majitel veselského přístaviště Lukáš Habarta.

Práce na novém objektu, který poslouží jako zázemí a odpočinkové místo pro návštěvníky Baťova kanálu, spolkne dva miliony korun. „Dotace by nám následně měla pokrýt padesát procent projektu. Zbytek bychom doplatili z vlastních zdrojů," řekl Habarta. Kromě relaxace nabídne nová stavba i půjčovnu kol a koloběžek. „Altán bude rozdělený na dvě části. Na oddechovou zónu, která bude v přední polovině, a zadní část, která bude více zapuštěná do země. Tam bude půjčovna," představil plány jednatel společnosti.

Podle ředitele obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěcha Bártka jsou půjčovny kol u vodní cesty velmi oblíbené. „Jsou určené především pro turisty, kteří přijedou na lodích. Mohou tak projet okolí a nejbližší zajímavosti. Kola si tak návštěvníci Baťova kanálu půjčují i na kratší dobu, aby si například zajeli nakoupit či pojíst do restaurace," popsal výhody půjčoven kol a koloběžek Bártek.

Ten uvedl, že v budoucnu by altán mohl sloužit nejenom turistům, ale i místním. „Myslím, že by byl dobrým místem i pro pořádání koncertů a dalších akcí. V létě by nejen přilákal další návštěvníky, ale zároveň by nabídl program i pro Veselany," dodal ředitel Baťova kanálu.