Nová podoba tak dává zapomenout především na ještě nedávno drsnou palubovku. „Tělocvičnu jsme zrenovovali od podlahy, přes stěny až po techniku, která pouští do tohoto prostoru čerstvý vzduch,“ přiblížila ředitelka hodonínského Gymnázia, obchodní akademie a jazyková školy Kateřina Kouřilová s tím, že ke sportujícím dětem tak přivádí vzduch funkční větráky. Nové jsou tady sítě, výmalba i natažený koberec v sousední posilovně.

Ředitelka Gymnázia, obchodní akademie s jazykovou školou v Hodoníně Kateřina Kouřilová
Ředitelka gymnázia v Hodoníně: zájemců máme ještě dost na další třídu

Navíc hned při východu z tělocvičny jsou k vidění nová vnitřní okna. „Budově dodávají krásný ráz z počátku dvacátého století a zároveň snižují energetickou náročnost při vytápění chodeb,“ sdělila ředitelka. V tomto ohledu je zajímavá i statistika, kdy se každým rokem zvyšuje počet studujících žáků jak obchodní akademie, tak ekonomického lycea. Letos na podzim se jich tady vzdělávalo celkem 233 oproti 215 v roce 2018.

Roste ale i počet gymnazistů, u osmiletého studia na 237 a u čtyřletého na 120. Také budova v ulici Legionářů nabízí několik novinek. Mezi nimi se vyjímá nový prosklený výtah. „Budou jej používat prioritně děti jakkoliv handicapované a pak také studenti, kteří jsou momentálně méně pohybliví, například kvůli zlomenině. Pak může sloužit také zaměstnancům, pro které bude přesun z přízemí do prvního patra tímto způsobem rychlejší,“ nastínila využití novinky ředitelka. Výtah je financovaný z peněz zřizovatele, tedy Jihomoravského kraje, donátorů a půlmilionový obnos věnovalo na potřebnou novinku město Hodonín. „Přirozeně si tak zaslouží velký dík,“ dodala Kouřilová s tím, že poděkování patří také základní škole v Olešnici, která hodonínskému gymnáziu půjčila schodolez.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Do příhraničního Hodonína si odložili BMW z Německa i VW z Francie

Zdroj: Deník/Petr Turek a se svolením MěÚ