Nové webové stránky, barevné rozlišení jednotlivých žánrů na plakátech, širší kulturní záběr i zcela nové prostory určené především ke komornějším akcím a hlavně nové vedení s novým logem. Obecně prospěšnou společnost Veselské kulturní centrum už čtvrt roku vede Michal Blažíček a jeho plány s veselskou kulturou nejsou zrovna skromné.

„Najít komornější, alternativní prostory pro nás bylo jedním z těch větších cílů. Nakonec jsme se rozhodli změnit vestibul kina Morava na foyer. Lidem jsme zde už nabídli i několik koncertů a multižánrových akcí. Při nich navíc otvíráme i bar. Odezva byla kladná. Myslím, že podobné prostory zde chyběly,“ uvedl ředitel Veselského kulturního centra Michal Blažíček s tím, že kulturní záběr chce obohatit nejen o alternativní scénu, audiovizuální umění či elektronickou­ hudbu.

„Divákům chceme nabídnout i jiná, než komerční divadla. Velmi kvalitní, ale opomíjenou scénou se mohou pochlubit například slezská divadla,“ doplnil Blažíček.

Zaměřit se nově ve Veselí chtějí i na dětského diváka a rodinné programy. A to jak formou divadel, tak i různých tvůrčích činností. „Samozřejmě nezanevřeme ani na původní pořady, které chceme dále rozvíjet,“ doplnil Ivo Juřena, který má ve Veselí nově na starosti program. V nejbližší době tak na místní čeká Šlahačková zábava či Ekojarmark. Po loňských úvahách o programové změně se nakonec zachová i festival Štěpy, který potrvá tři dny. Chybět nebude ani Veselské kulturní léto.

Změnu už ve Veselí nad Moravou ale pocítili i filmoví fanoušci. Především přibyla představení filmového klubu. Nově se mají objevit i ozvěny z různých filmových festivalů, jako je například Febiofest či Festival otrlého diváka. „Chystáme se i na Dny evropského filmu, ve kterém představíme tři snímky. Uvádíme i jednotlivé filmy z Projektu 100. Pustili jsme se i do trochu alternativního obsahu, kterým jsou záznamy koncertů a přírodopisné dokumenty ve 3D formátu,“ přiblížil šéf kina Morava Marek Procházka.

Opomenout nechce ani sportovní přenosy, které měly vloni velký ohlas. Na plátně se tak sportovní fanoušci dočkají například Ligy mistrů, Mistrovství světa v ledním hokeji a Olympijských her.

„Pokračovat chceme i v promítání outdoorových filmů a dokumentů se sportovní tematikou,“ dodal Procházka. Kromě velkého sálu kina se navíc začala využívat i bývala obřadní síň, která nyní slouží jako malý projekční sál. „Kapacita je kolem čtyřiceti až padesáti míst. Zajišťovat má menší projekce či projekce, které budou paralelní k velkému sálu,“ dodal Blažíček.

Na příznivce kultury také čeká od dubna novinka v podobě rozšířeného prodejního systému. Kromě klasického předprodeje v kanceláři domu kultury, přibude nákup přes internet a přes SMS.

Úplnou novinkou je pak zcela nový vzhled plakátů, které se navíc dočkaly i barevného odlišení pro jednotlivé umělecké žánry. „Jinou značku tak budou mít hudební pořady, stejně jako třeba divadlo, film nebo výtvarné akce,“ dodal Juřena.

Přehled akcí zjistí lidé na nových webových stránkách www.kultura-veseli.cz.