Ten počítá s vyčleněním pětadvaceti míst pro zájemce o technické vzdělávání. „Zřízení oboru reflektuje požadavek Českého plynárenského svazu o bližší spolupráci při vzdělávání budoucích zaměstnanců. Počítáme se zapojením firem z regionu, jako je GasNet či Montpetrol,“ uvedl náměstek jihomoravského hejtmana pro oblast vzdělávání Jiří Nantl.

Kyjovská škola nabízí technické obory jako instalatér, strojní mechanik nebo elektrikář. „Jednoletý navazující obor proto nabídne rozšíření odbornosti a uplatnění na trhu pro absolventy jiných oborů technických zaměření,“ přiblížila mluvčí krajského úřadu Alena Knotková.

Příprava stavby nové výjezdové základny jihomoravských záchranářů v Kyjově.
Stavba nové základny záchranářů v Kyjově: k pacientům zamíří kratší cestou

Připomněla, že cílem fúze v Kyjově bylo vytvořit školu, která půjde příkladem v propojení vzdělávání se soukromou sférou. „Změna navazuje na vytvoření FABlabu, tedy digitální dílny, která vznikne právě v Kyjově,“ doplnila mluvčí.

Jak přiblížil ředitel kyjovské polytechniky Petr Koiš, první mimobrněnský FABlab na jižní Moravě je ve fázi výběru zpracovatele projektové dokumentace nejen pro samotný FABlab, ale také pro coworkingové centrum pro podporu podnikání v regionu a stavební úpravy dílen odborného výcviku automobilních oborů. „Počítám, že zhruba za rok, případně v září příštího roku, by mohlo být k dispozici stavební povolení. Po vysoutěžení firmy by se mohlo začít se samotnou stavbou přibližně na začátku roku 2024,“ nastínil ředitel školy modernizační plány za zhruba padesát milionů korun v blízkosti vlakového nádraží v Kyjově.