Nový park nabízí několik volně průchozích částí. Například workoutové hřiště s kombinací několika prvků včetně balanční dráhy určené pro starší třinácti let. Mladší si mohou vyzkoušet a pohrát na dvojici dětských hřišť. Na nejmenší čeká pískoviště s pohupujícím se nakladačem a klokanem. Starší šesti roků mohou zavítat na Supernovu nebo Argo.

I pro ty nejstarší je tady nachystaný stůl, kde si mohou zahrát šachy nebo dámu. Středobodem nového parku je pak pítko. V horní části z něj mohou lidé pít přímo, nebo si mohou z opačné strany napustit vodu do láhve. Zajímavostí je pak spodní část pítka, které je určené žíznivým psům. Ti najdou i aktivní vyžití.

Za brankou je pro ně připravený agility park, kde se v oploceném výběhu nachází několik překážek včetně lávky. Nejen pro ukrytí před deštěm je uprostřed veřejného prostoru připravený altán.

„Součástí stavby bylo i vybudování sedmadvaceti nových parkovacích stání a podzemních kontejnerů na tříděný odpad,“ připomněla mluvčí veselské radnice Olga Svoják.

Chátrající areál s budovou s obsahem škodlivého azbestu byl před třemi lety zařazený mezi brownfieldy se starou stavební zátěží. Právě díky tomu mohlo také město žádat o peníze ze Státního fondu podpory investic. Radnice následně vysoutěžila demolici mateřské školy bez daně za bezmála tři miliony korun a výstavbu parku za 8,6 milionů korun.

close Nový park ve Veselí nad Moravou na náměstí 24. dubna. info Zdroj: Deník/Petr Turek zoom_in Nový park ve Veselí nad Moravou na náměstí 24. dubna.

„Jsem rád, že se nám podařilo ke kompletní revitalizaci nového veřejného prostoru na náměstí 24. dubna využít dotaci, která kryje téměř polovinu celkových nákladů,“ dodal veselský starosta Petr Kolář, který byl také u slavnostní otevření nového parku naplánovaného na předvečer Dne dětí.