Pátek byl tak prvním dnem pro zaměstnance Domu kultury, kdy se mohli potkat s novým ředitelem Petrem Hruškou. „V současné době se seznamuji s provozem a programovou skladbou Domu kultury Hodonín a Kina Svět,“ říká nový šéf hodonínské kultury, který se do kulturního domu vrátil po několikaletém angažmá u správce městských sportovišť, společnosti TEZA. Tam se podílel kromě sportovních akcí, ale třeba i na přípravě hojně navštěvovaného plesu sportovců, mezi jehož hosty bývají i známí olympionici.

Nyní ale už přemýšlí nejen nad aktuálním programem domu kultury. „Připravované nejbližší akce minulým ředitelem zůstanou zachované, ale mojí prioritou je k jednotlivým akcím přistupovat hospodárněji v souladu s rozpočtem příspěvkové organizace,“ přibližuje Hruška.

Připomněl, že mezi nejbližšími chystanými akcemi je Výroční cena města Hodonína, pokračovat bude seriál dechových hudeb, divadelní představení pro mateřské a základní školy i další příznivce divadla. V plánu jsou také koncerty. „Jistě největší kulturní akce v Hodoníně, Svatovavřinecké slavnosti potká změna. Kulturní program se bude konat pouze na Masarykově náměstí, kde bude k dispozici jedna stage,“ prozradil Hruška.

Co se týká Kina Svět, tam se podle něj připravují besedy pro základní školy s výukou prevence kyberšikany. „Zůstává široká programová nabídka jak pro děti, tak i pro dospělé. V současné době připravujeme i návrh filmového letního kina,“ nastiňuje výhled rodák z Čeladné na Frýdecko-Místecku, který už sedmatřicet let žije v Hodoníně.

Jako nejbližší větší akce čeká jeho i příchozí Hodonínský fašank, při němž se v minulosti současný ředitel objevil i v kostýmu. Tentokrát je fašank rozdělený do tří bloků. Dopolední část bude na Masarykově náměstí spojená s ochutnávkou ovarové polévky, komentovanou zabijačkou a vystoupením dětských i dospělých folklorních skupin. Odpoledne následuje fašanková pochůzka centrem města. „Třetí blok, tedy zakončení soboty, bude ve znamení krojovaného plesu za účasti okolních krojovaných skupin s tradičním pochováváním basy,“ zve Hruška. Toho městští radní jmenovali ředitelem do ukončení výběrového řízení, jehož vyhlášení bude vedení města řešit v následujícím období.