Očekával jste, že vyhrajete výběrové řízení? Přece jenom se o tom veřejně mluvilo…
Jedna věc je, co lidé říkají. Druhá věc je ta, že pokud lidé v radě nezvednou ruku, tak se ředitelem nestanete. Snažil jsem se na výběrové řízení co nejlépe připravit. Před komisí jsem strávil více než padesát minut. Bušili do mě ze všech stran. Proto jsem hrdý, že jsem před výběrovou komisí uspěl.

Ucházel byste se o místo ředitele Teza Hodonín i kdyby v radě města neseděl váš syn?
Všechny tyto funkce jsou takové, že když nemáte politickou podporu, tak nemá smysl se na ně hlásit. Nikdy by mě nenapadlo podat si přihlášku v době, kdy na radnici seděla ještě minulá koalice. I kdybych byl ve výběrové řízení nejlepší, radní by pro mě nezvedli ruku.

A nejedná se podle vás o střet zájmů, když budete ředitelem městské organizace a váš syn je městským radním?
Komunisti dostali na starosti sport. Je přirozené, že když se člověk stane šéfem, tak si na spolupráci vybere lidi, kterým věří. Tady nejde o osobu či jméno, protože v Hodoníně se pohybuji okolo sportu od roku 1990. Díky tomu mám i dobrý přehled. Mám i zkušenosti s řízením kolektivu lidí.

Na čem jste svoji koncepci postavil? Co byste chtěl v Teza Hodonín změnit?
Změna bude spíš v myslení zaměstnanců. Musí být připravení sloužit Hodoňanům a pochopit, že nechodí na sportoviště, aby je uživili ale naopak. Musíme připravit podmínky tak, že když návštěvník vychází z krytého bazénu, aby nezmrzl. Chci postavit také nafukovací halu pro atlety, kteří mají dobré výsledky a v zimě musí jezdit trénovat do Bratislavy. Také chci, aby na každém sportovišti byly minimálně dvě akce ročně.