Co se týká umístění, stále připadají v úvahu dvě varianty. Sokolovna a stadion. Proti první možnosti se už před časem postavili pedagogové z nedaleké Střední odborné školy a Středního odborného učiliště automobilního Kyjov. Namítali totiž, že hluk z herní plochy bude rušit výuku. „Domluvili jsme se, že pokud bude stát ledová plocha v prostoru sokolovny, můžeme ji provozovat dopoledne v případě, že ji umístíme dál od školy," přiblížil Lukl.

Zároveň upozornil, že zastupitelský sbor se v souvislosti s podobou hřiště přiklání k mobilní variantě. „Bude ovšem záležet na vyčíslených nákladech a dalších směrodatných ukazatelích," podotkl starosta.

ledové kluzištěvelikost kluziště
rozměry regulérního hřiště pro lední hokej, tj. 21 x 56 metrů
možné lokality
sokolovna
stadion
Rozhodnutí padne 11. května na mimořádném zastupitelstvu.

Konečné rozhodnutí ohledně projektu zřejmě padne jedenáctého května. Na ten den je totiž naplánované mimořádné jednání zastupitelstva. „Zasedání v estrádním sále Městského kulturního střediska Kyjov se mohou zúčastnit i místní," informovala mluvčí kyjovské radnice Barbora Vajčnerová.

Podle Lukla nelze odhadnout, v jakých prostorách se nakonec bude bruslit. „Zatím je to padesát na padesát," dodal starosta.