Soutěžící dívky mají za sebou první soustředění, kde se učily choreografie na finálový večer s Kristýnou Sklenářovou, vyzkoušely si mluvit na kameru při natáčení medailonků a focení s fotografkou Dany Kriso, která z nich dostala maximum. „Dívka roku je charitativní akce. Již šestým rokem podporuje Nadační fond Krtek, dětskou onkologii v Brně. Výtěžek z celé akce bude darován na projekt domácí péče,“ uvedla Sklenářová.

Dívka roku 2017 Přehled finalistek najdete ZDE.

Deset finalistek bude soutěžit ve čtyřech soutěžních disciplínách: rozhovor s moderátorem v českém a anglickém jazyce, pohybová disciplína, volná disciplína a módní přehlídka. Přehlídku jim zpříjemní svým zpěvem Elis Mrázová, která se objeví i ve společné choreografii. Vystoupí také zpěvák Miro Šmajda a Vojtěch Drahokoupil, který je protagonistou muzikálu Ferda Mravenec.

Vítězka Dívky roku 2017 získá krásnou korunku od firmy Bijoux, která váží tři sta gramů a tvoří ji české broušené křišťály. „Komerční hodnota korunky není přesně vyčíslena, ale vzhledem k preciznosti zpracování a originalitě návrhu může činit až sto tisíc korun,“ doplnila choreografka.