„Zveme všechny příznivce tradičních lidových zvyků, písní, dobrého jídla a zvláště všechny ty, kteří umí chytit kosu do ruky," uvádí jeden z pořadatelů Vít Hrdoušek. Aby šla práce dobře od ruky, bude hrát CM Krepina. Sraz krojovaných na louce mezi Strážnicí a Radějovem je už v 6.30. kosit se zpěvy se začne od 8.00. Pořadatelé po obědě vyhodnotí nejlepšího kosce, který dostane putovní pohár.

Plno folkloru bude ale také ve Vacenovicích, Miloticích či Svatobořicích-Mistříně. První dvě vesnice hostí tradiční setkání mužských sborů. To v Miloticích bude v neděli na zámku, vacenovické v sobotu na salaši Rúdník.

Pořad písní ve Svatobořicích-Mistříně bude věnovaný představení nové knihy, která mapuje lidové písně nasbírané v této vesnici a nejbližším okolí. Začne v neděli od 16.00 v kultur­ním domě.

„Vystoupí Varmužova cimbálová muzika, Cimbálová muzika z Milotic, Mužský sbor, Mladá a Dětská cimbálová muzika ze Svatobořic-Mistřína, Mužský sbor z Dambořic, Tetky z Kyjova, Jiří Petrů, Pavel Petržela, Marie a Karolína Osičkovy, Oldřich Krejčí, Kateřina Martykánová, Josef a Jaroslav Kolečkářovi, Dušan Holý a další hosté," informuje vedoucí kulturního domu Rostislav Marada, který je i jedním ze dvou autorů zmiňované knihy.

Milovníci divadla mohou vyrazit do Kyjova na představení Můj báječný rozvod, ve kterém exceluje Eliška Balzerová. Je ovšem nutné se pokusit zajistit lístky. O divadlo je velký zájem. „Jde o příběh Angely Kennedyové Lipské, ženy středních let, kterou právě opustil manžel a která se po desetiletích v roli manželky a matky začíná učit žít sama," stojí v oficiální popisce distributora. Dílo napsala irská dramatička Geraldina Aron. Česká inscenace v režii Jany Kališové a s Eliškou Balzerovou nejen v hlavní, ale i ve všech ostatních rolích, má za sebou už více než dvě stě zcela vyprodaných repríz. V této one lady show však končí happyendem.

Zcela jinou zábavu nabídne sobotní koncert v Campu Josef v Dubňanech. Vystoupí tam punk pub rocková skupina Tři sestry. „Velká výhoda bude, že odtud nebude nikdo návštěvníky vyhánět ani po skončení koncertu. Vzhledem k dalším kapelám E!E, Doctor P.P., MZH, které vystoupí jako hosté koncertu, půjde určitě o příjemnou festivalovou noc," uvedl za pořádající agenturu Rock and people Zdeněk Bařina. Podle něj se mohou fanoušci těšit na staré pecky i nové skladby. Koncert začíná v 19.00.

Koho ovšem víkendová nabídka i tak nezaujala a chce si jen posedět, povykládat a dobře se najíst, může vyrazit v sobotu na sudoměřický Výklopník. Tam se uskuteční od 18.00 grilování, které nabídne i podvečerní plavby na loďkách.