Kvůli teplému prosinci, kdy teploty neklesaly pod požadovaných minus sedm stupňů Celsia, přitom někteří pěstitelé v obavách z plísně hrozny sklidili dřív. Čekání se ale vyplatilo například mikulčickému vinařství Maláník-Osička. „Měli jsme obavy. Už jsme to chtěli vzdát. Naštěstí se ochladilo, bylo dokonce až minus devět. Sklidili jsme asi dva a půl metráku, vylisovali jsme kolem šedesáti litrů ledovky," uvedl vinař Štěpán Maláník.

Jeho vinařství se podařilo v minulosti s ledovým vínem uspět na významné mezinárodní prestižní soutěži v Izraeli. Veltlínské zelené 2008 získalo velkou zlatou medaili. „I tentokrát to vypadá velmi pěkně, i když hrozny byly mírně poškozené teplotami. Cukernatost je dobrá," dodal Maláník.

V pondělí v šest hodin ráno se pustili do sběru Frankovky také lidé z vinařství Maděřič v Moravském Žižkově na Břeclavsku. „Když jsme začínali, bylo minus osm stupňů. Asi za dvě a půl hodiny jsme měli hotovo. Celkem jsme posbírali zhruba tři a půl tuny hroznů. Počítáme, že z toho nalisujeme asi tři sta padesát litrů," oznámil jednatel vinařství Jiří Maděřič. Ten přiznal, že neuvažoval o tom, že by vyčleněné plody révy vinné nechal posbírat kvůli teplejšímu počasí dříve. „Člověk nesmí být malověrný. Pokud vidí, že jsou hrozny zdravé, musí přehodnotit stanovisko a vydržet," prohlásil Maděřič s tím, že poslední dva roky měl s ledovým vínem výpadek. Jinak se jej však snaží vyrábět každý rok.

To žádovický vinař Štěpán Maňák letos ledové víno vůbec nevyrobí. „Nechali jsme asi dvanáct set hlav, tři řádky po čtyř stech Rulandského modrého. Ale bohužel nám skoro všechno požraly srnky a kvíčaly. I když jsme rozbalili sítě. Zbytek jsme posbírali, byla toho troška. Nestálo to za to," řekl Maňák.

Zájemcům ale nabídne alternativu. Asi za měsíc bude lisovat slámový Sauvignon. Právě slámové je v představě spotřebitelů velmi podobné, i když s jinou technologií výroby. „V příští sezoně se k ledovému určitě vrátíme. Jen tu předchozí jsme vynechávali, protože kvůli dešťům a vlhku byly hrozny náchylné 
k hnilobě," dodal vinař ze Žádovic. Také jeho kolega z odvětví Tomáš Krist z Milotic měl v plánu lisovat zmrzlé hrozny. Raději je ale posbíral dřív. „Žádné ledové víno mít letos nebudeme. Hrozny nám začaly hnít, a tak jsme je raději otrhali. Lidé si mohou pochutnat na výběrech z bobulí. Jejich kvalita bude velmi dobrá," vypověděl Krist.

Ledové víno je pro pěstitele každý rok sázka do loterie nejen kvůli počasí, špačkům a zvěři. Na hrozny cílí také zloději. „Máme připravené hrozny odrůdy Cabernet Franc. Množství ani místo ale po zkušenostech nesděluji. Mohlo by se stát, že už by tam nebyly," uvedl vinař Josef Valihrach 
z Břeclavska.

Lahůdka pro odborníky

Po sběru hroznů na ledové víno nastává dlouhý proces lisování, odkalování, kvašení a čištění. První víno přezdívané „ledovka" příznivci ochutnají až za několik měsíců. Vinařství z nich vyrobí lahve o objemu dvě až tři deci. Každá se pak bude prodávat za stovky korun. Ročník bude podle generálního ředitele Pavlovínu 
z Velkých Pavlovic Radima Heči velmi kvalitní. „Letos byl zdravotní stav hroznů extrémně dobrý, potom se to po deštích na konci prázdnin trochu zlomilo. Tak snad z nich bude i dobré víno," věří Heča.

„Ledovka" je podle odborníků skutečná lahůdka a má intenzivní ovocné až exotické aroma připomínající vůni medu a citrusů. „Ledová vína jsou vhodná k dezertům a moučníkům. Sladká chuť se totiž vzájemně nenásobí, ale spíše tlumí. Ledová vína lze jinak doporučit jako aperitiv k ušlechtilým sýrům s modrou plísní, výborně se hodí také k čerstvému ovoci. Nejmodernější kombinací je dnes podávání ledového vína ke kachním nebo husím játrům na medu," sdělil emeritní ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce a přední odborník na víno Jakub Šebesta.

Čas od času ochutná ledové víno i Radek Zabloudil z Moravského Žižkova. „Moc je ale nepiju. Když už, tak jen ochutnám, většinou na koštu nebo podobných akcích," řekl. Velké zkušenosti s ním nemá ani Eva Grofová z Velkých Bílovic. „Měla jsem je jen párkrát. A to při degustační příležitosti. Moc to nemusím, protože obecně nemám ráda sladká vína," přiznala žena.