K tomu má pedagogům a žákům pomoci více než třiasedmdesáti milionová dotace.

Nová hala by tak měla vyrůstat v sousedství školy od příštího roku. „Dostat se mezi deset strategických projektů napříč republikou je pro naši školu velká čest a samozřejmě i velký závazek, ke kterému se postavíme jak jinak než čelem,“ uvedla ředitelka veselské školy Alena Kobidová.

Uvnitř nové haly mají být moderní stroje. V nových odborných učebnách se pak mají studentům spustit například počítače pro simulaci programování CNC obráběcích strojů a pro modelování strojních součástí ve 3D. „Cílem je kýžené zkvalitnění vzdělávací infrastruktury pro přírodní vědy, polytechnické vzdělávání a práce s digitálními technologiemi na Veselsku,“ nastínila ředitelka.

Hasiči v noci likvidovali požár střechy rodinného domu v Zarazicích.
Požár zcela zničil střechu domu v Zarazicích, škoda se dostala na milion korun

Jak připomněl projektový manažer a asistent pedagoga David Havel, škola nabízí zájemcům o studium učební obory, jako jsou elektromechanik, strojní mechanik, obráběč kovů – obsluha CNC strojů, opravář zemědělských strojů a motorových vozidel.

„Dále také maturitní obory informační technologie, obchodní akademie, pedagogické lyceum a maturitní nástavbu provozní technika,“ doplnil manažer veselské střední školy.