„Chceme přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. Naším cílem je, aby se studenti středních škol na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb seznámili s principy zastupitelské demokracie a s volebním systémem České republiky,“ uvedla koordinátorka akce Dorotea Mejstříková ze vzdělávacího programu Jeden svět, jenž spadá pod organizaci Člověk v tísni.

Ústřední kolo soutěže dechových orchestrů hostilo poprvé Veselí nad Moravou. Nejlepší žákovské orchestry České republiky si mohli lidé poslechnout i na náměstí Míru, kde se odehrávalo i slavnosti udělování ocenění.
Veselí premiérově ovládla republiková soutěž dechovek, zlato zůstalo i doma

Studentské volby se uskuteční 21. a 22. května na celkem 259 školách. Dojde také na předvolební debatu, jež je v plánu už 16. května. O výsledcích bude jasno v podvečer druhého volebního dne. Obchodní akademie ve Veselí nad Moravou je jedinou školou na Hodonínsku, která se do projektu zapojila.

Středoškoláci naposledy nanečisto hlasovali při prezidentské volbě. Ve druhém kole drtivě vybírali Petra Pavla, který stál proti Andreji Babišovi.

Skutečné volby do Evropského parlamentu se konají 7. až 8. června.