Zákazníci už před více než čtyřiceti lety mířili za nákupy do obchodního domu Horník v Dubňanech. Toto místo po letech opět ožívá nákupy. Jinak ale vypadá dům, nákupní prostory i zdejší nabídka.

„Otevřeli jsme tam největší specializovanou prodejnu pro výrobce vína v České republice. Kromě obchodu fungujeme i jako společenské a poradní centrum pro všechny vinaře či zahrádkáře. Díky přímému kontaktu s nimi dokážeme řešit jejich aktuální názory a pocity,“ sdělil Deníku Zbyněk Kopeček mladší, obchodní ředitel Vinařského domu Kopeček.

Ten má své prodejny nejen v Dubňanech na obou stranách Hodonínské ulice, ale také v centru české vinařské podoblasti, v Mělníku.

Na oběd si do nové restaurace v kulturním domě v Kyjově lidé zajdou až příští rok.
Kulturní dům v Kyjově bude mít novou restauraci, začala velká modernizace

Pod křídla Vinařského domu Kopeček se legendární obchodní středisko Horník dostalo díky koupi od majitele bývalé pekárny. „Několik let jsme ho používali jen jako sklad a jako prostory na přípravu a potisk skleniček. Trvalo asi pět let, než jsme získali představu, odvahu i peníze se do tak náročného projektu pustit. Jak jsme zjistili, obyvatelé Dubňan přestavbu velmi kvitovali, a nová podoba se jim velmi líbí,“ sdělil obchodní ředitel.

Spádovost dubňanských vinařských potřeb je široká. „Máme zákazníky z celého Slovácka, tedy i okolních obcí jako Mutěnice, Svatobořice - Mistřín, Hovorany, Šardice, ale i Brno, Bučovice, Ždánice, Uherské Hradiště, Strážnicko a vinařské obce tohoto regionu. Rádi k nám jezdí i zahraniční zákazníci ze Slovenska, Polska a Litvy,“ nastínil Kopeček.

Nová prodejna specializovanou prodejnu pro výrobce vína razantně proměnila bývalý obchodní dům Horník v Dubňanech.Nová prodejna specializovanou prodejnu pro výrobce vína razantně proměnila bývalý obchodní dům Horník v Dubňanech.Zdroj: Vinařský dům Kopeček

O co mají lidé v nových prostorách největší zájem nyní v květnu? „V současné době dominují postřiky před květem révy, dále o hnojiva a přípravky, které zmírní škody po mrazících a kroupách. Stálým hitem jsou vinařské nádoby a nářadí,“ doplnil obchodní ředitel.

Nová prodejna se zákazníkům otevřela šestačtyřicet let poté, co tady v tehdy téměř sedmitisícovém městě zahájil provoz někdejší obchodní dům Horník. Tedy alespoň kniha Dubňany, minulost a současnost moravskoslováckého města píše k roku 1978 o uvedení do provozu obchodního střediska Horník.