„Současný živičný kryt vozovky už vykazoval poruchy, a to trhliny, vyjeté koleje a výtluky. Čeká nás odfrézování stávajícího krytu vozovky, očištění a sanace lokálních trhlin a položení nového živičného krytu," přiblížila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Po celou dobu oprav bude v místě kyvadlový provoz řízený semafory. „Práce dokončíme v říjnu. Náklady jsou čtyřiadvacet milionů korun bez daně,“ informovala Trubelíková.

Podle žarošického místostarosty Jiřího Kacera už byla silnice ve špatném stavu. „Počet výtluků se každý rok zvyšoval a také se prohlubovaly. Jezdí tudy hodně kamionů,“ řekl.

O pár kilometrů dál pokračují státní silničáři v opravě mostu u Archlebova. „Už jsme zbořili původní poškozený most a nyní budujeme nový. V tomto místě se řidiči nemusí obávat dopravních komplikací. Souběžně vedle opravovaného mostu jsme vybudovali provizorní cestu, po které bez problémů objedou pracovní úsek," zmínila Trubelíková.

Po novém mostu se řidiči projedou už v říjnu.V září začne oprava silnice I/55 mezi Rohatcem a Hodonínem. Silničáři zrekonstruují více než pětikilometrový úsek. Pokračuje i oprava mostu u Hodonína. „Kompletní dokončení plánujeme v září,“ doplnila Trubelíková.

V Rajhradě na Brněnsku zase vzniká nová okružní křižovatka u městského úřadu. Po dostavbě se má zlepšit napojení aut z vedlejšíc ulic na hlavní silnici číslo 425. „Předpoklad dokončení je nejpozději 15. prosince,“ uvedl za krajské silničáře ředitel Zdeněk Komůrka.

Náklady budou skoro šest a půl milionu korun.V době oprav platí pro řidiče omezení. Projedou pouze kyvadlově po hlavní silnici 425. Do horního Rajhradu je z Rajhradic stanovena a značena objízdná trasa přes Blučinu.Už hotový je kruhový objezd u benzinové stanice na kraji Rajhradu.

„Náklady vyšly na 2,3 milionu korun," vyčíslil Komůrka.I přes nepříznivé počasí a vydatné deště z minulého týdne pokračuje bez komplikací rekonstrukce druhého úseku silnice I/47 v Ivanovicích na Hané „Dokončení opravy a zprovoznění I/47 předpokládáme už v polovině září," sdělila Trubelíková