„Do naší pamětní knihy se podepsalo tři sta padesát hostů, někdo se nezapsal, takže odhaduji, že den otevřených dveří přilákal asi čtyři sta lidí. A od tří hodin pak na ochutnávku vín přišlo dalších sto padesát až dvě stě lidí,“ počítal spokojeně účast na oslavách ředitel Obchodní akademie v Hodoníně Miloš Procházka.

Dnu otevřených dveří, při kterém školou provázeli studenti, promítali se filmy, prohlíželi se fotografie a dělaly se i chemické pokusy, předcházelo páteční setkání současných i bývalých zaměstnanců školy a hostů. Školu před oslavou pomohli vyzdobit studenti bzenecké střední školy a o program se postarali žáci ze základních a uměleckých škol v Dubňanech, Kyjově, Moravské Nové Vsi a Hodoníně. „Hodně se vzpomínalo, velký zájem byl také o vydaný almanach. Atmosféra byla pěkná, hrálo hodně cimbálek, ve škole to žilo, takže to snad bylo ještě lepší než před deseti lety,“ Procházka.

Vzpomínat na studentská léta strávená v hodonínské obchodní akademii mohou zájemci ještě do konce října díky výstavě v zámečku Masarykova muzea. K vidění jsou kromě fotografií i další předměty z dlouholeté historie školy.