„Jsem tady poprvé a líbí se mi tu. Nejvíc se těším, jak balónek vypustím a budu pozorovat, jak rychle poletí k nebi," řekl Ondřej Ištvánek. Ten dorazil na pouštění po domluvě s dalšími devíti spolužáky.

Poprvé přišla vypustit balonky s malým Honzíkem a ještě menší Evičkou Jana Kalábková. „Jsme v Hovoranech čerstvě nastěhovaní půl roku, takže jsme mohli dorazit až teď. Myslím, že se vypouštění balonků bude dětem líbit," vysvětlila maminka dvou dětí.

Hovoranští se do akce zapojili poprvé minulý rok. „Loni jsem byla moc spokojená, navíc vyšlo i lepší počasí. Vypouštění balónků se totiž uskutečnilo dřív, už devátého prosince," připomněla maminka čtyřleté Štěpánky Marie Ivičičová.

I kvůli počasí nachystali letos pořadatelé i méně balonků než loňských sto padesát. „Kolegyně Zuzana je učitelkou v mateřské škole a dává nám tipy na dětské akce. A tady tato akce se nám moc líbila a tak jsme ji uspořádali i u nás. Děti s ní byly taky nadšené, tak ji letos pořádáme znovu," objasnila Eva Ptáčková z hovoranské kulturní komise.

Po vypuštění balónků si hovoranské děti ještě pošmákly na přichystaných sladkostech. Když si pochutnávaly na posledních cukrovinkách, tak vítr ještě lehce pohupoval několika balónky, které se zachytily v koruně nedalekého stromu.