O korunku Dívky České republiky v brněnském Bobycentru zápolilo osm dívek do dvaceti let, o trůn princezny České republiky zase šest sedmiletých až devítiletých děvčat. „Tématem letošního ročníku jsou čtyři živly. Země, vzduch, oheň a voda,“ uvedl moderátor večera Ondřej Urban.

Kategorii volných disciplín zahájilo společné vystoupení starších dívek na trampolínách. Dívky v obou kategoriích poté předvedly své sportovní dovednosti. Soutěž se totiž spojením sportu a krásy snaží propagovat aktivní životní styl. V Bobycentru dominovala sportovní gymnastika, aerobik, ale i Disco Dance.

První korunku nakonec nasadila dívka s číslem sedm - šestnáctiletá Sabrina Múčková z Veselí nad Moravou. Stříbro získalo Brno díky devatenáctileté Sáře Lahodové, třetí byla osmnáctiletá Natálie Kočendová z Karviné.

V kategorii Princezna České republiky si srdce porotců získala osmiletá Adéla Czyžová a po ní devítiletá Sofie Třetinová a osmiletá Valentýna Pechačová. „Moc děkuji jak princeznám, tak dívkám, které se letošního ročníků účastní. Letos jsem díky nim zažila pocitově nejlepší půlrok v životě. Porotcování pro mě byla Sofiina volba, takže se přiznávám, že jsem dávala všem děvčatům stejně bodů,“ okomentovala na místě ředitelka soutěže Aneta Kuklínková.