Děti se tak zábavnou formou mohly naučit, jak správně nakládat s odpady. V centru dění byla především nádherná žirafa poskládaná ze sedmi tisíc víček z PET lahví a také muzikant Saša, který umí současně hrát na patnáct hudebních nástrojů.

„Právě touto třímetrovou žirafou je tento projekt výjimečný. Vozíme ji sebou po akcích, jinak je součástí naší eko-zoologické zahrady, kterou budujeme na internetu za pomoci dětí z celé jižní Moravy. Ty poskládají nějaké zvířátko z víček od PET lahví a potom nám pošlou jeho fotku, která putuje na naše internetové stránky http://eko-zoo.com/. Tady to funguje jako v klasické zoo – ptáci jsou ve voliérách a plazi v teráriu. Děti se tak zabaví a ještě pomůžou dobré věci,“ říká spoluorganizátor Josef Vaněk.

Zvířátka děti skládaly i přímo na akci. Zároveň si mohly zahrát obří člověče, sklouznout se na skluzavce nebo zavítat do jednoho ze stánků. Největší potlesk však obdržel hudebník Saša, držitel českého rekordu v hraní na hudební nástroje. Děti se dozvěděly i deset nejčastějších mýtů o třídění odpadů.