Areál bývalého hodonínského vodního cvičiště se o víkendu zahalil do temného hávu. Třídenní festival Made of Metal z dřívějšího vojenského prostoru nevyhnal ani sobotní déšť. První ročník metalového maratonu s orchestrálními, symfonickými a mnohdy i folkovými prvky navázal na Slovácké rockování, které se na stejném místě uskutečnilo vloni. „Chtěli jsme do regionu přinést něco, co nemá obdoby," uvedl pořadatel Jiří Grau.

Mezi hudebními nadšenci opěvovanými skupinami se objevila jména jako Rhapsody, Therion, Haggard nebo Ensiferum. Na dvou pódiích se přes víkend vystřídalo padesát kapel. Přijeli zástupci Německa, Maďarska, Itálie, Norska, ale také třeba sousedního Slovenska a Polska. Kromě nich dostaly šanci i domácí metalové naděje, jako bukovanští Morthys či hodonínská skupina Enrage. Někteří návštěvníci si po pátečním vystoupení stěžovali na špatnou kvalitu zvuku u první „stage". Vadila jim především vysoká hlasitost. „Basy jsou tak masivní, že doprovodné nástroje jsou velmi špatně slyšet. Kdyby to bylo klidně i o třetinu míň, tak se podle mě nic nestane," vyjádřil názor na fóru portálu Made of Metal uživatel Vít.

I tak bylo u zábran nedaleko reproduktorů plno. Show skotské kapely Alestorm, která zahrála v pátek večer, rozproudila krev například Františku Výmolovi. „Jsou to moji oblíbenci a zatím byli jednoznačně nejlepší. Jejich vystoupení mělo dynamiku, díky níž lidi úplně strhli. Před nimi hráli Atrocity a zdálo se mi, že jejich vystoupení je docela vynucené," představil svůj dojem Výmola. Na festivaly tvrdší hudby chodí často. „Rád zavítám na Masters of Rock do Vizovic. Letos jsem sice vynechal, ale pokud bych měl srovnat s minulými léty, Made of Metal je na první ročník velice povedený," konstatoval muž a doplnil, že s výběrem kapel je spokojený.

Metalová nabídka hodonínského festivalu oslovila také Věrku Součkovou. „Hudba je výborná, jsem nadšená. Vystupuje zde asi sedm skupin, které znám. Akorát bych v areálu uvítala víc odpadkových košů. Na druhé straně je pravda, že kdo chce, tak si je najde," vypověděla mladá žena z Hodonína.

O víkendu se nenudili ani policisté. Na třídenní akci se jich vystřídaly přibližně dvě desítky. Uniformované hlídky dohlížely hlavně na dodržování pořádku a kontrolovaly řidiče, zda nejezdí opilí. „Festival se obešel bez vážnějších prohřešků. Řešili jsme jen čtyři události. V jednom případě šlo o trestný čin výtržnictví," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.