Poslední novinka vzniká v blízkosti hřišť na plážový volejbal a nohejbal a především restaurace. „Myslím si, že se amfiteátr bude hodně využívat. Tím spíš, když tady už v minulosti byly taneční zábavy, dny dětí, různá vystoupení včetně koncertu Josefa Laufra,“ řekla kousek od stavby místní kantorka Danuše Vojkovská.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkStarosta téměř třítisícových Lužic Tomáš Klásek předpokládá využití nového amfiteátru zejména v hlavní sezoně, tedy od května do září. „Máme ambice, aby byl využívaný pro koncerty, divadelní představení, vystoupení pro děti třeba i s kouzelníkem,“ přiblížil starosta. Novinka vyjde na 1,8 milionu korun s tím, že více než třetinu nákladů pokryje dotace.

Kromě zmíněných atrakcí nabízí přírodní areál také prostory pro pétanque, herní prvky pro menší děti či workoutové hřiště. Mimo to je tady k vidění množství velkých plastik, které vznikaly při jednotlivých ročnících sochařského sympozia. Hlavní atrakcí je ale Lužák. Tato vodní plocha původně nazývaná Tihelňa vznikla jako zatopená jáma, z níž se předtím těžil jíl na výrobu cihel. Po zřízení nového mola a především v poslední době si nachází své milovníky i mimo letní sezonu u otužilců. „Dojíždí si sem zaplavat lidé od Hodonína až po Břeclav. Voda už je teplejší, takže ruce v ní nezebou,“ dodává místní otužilec Antonín Krejčiřík.

Začátky Lužáku

Původně se pro vodní plochu používal název Tihelňa.
1926 si tuto zatopenou těžební jámu pronajal studnař František Novák a zřídil zde koupaliště.
Po druhé světové válce koupaliště opravil Rudolf Beneš, který tady zřídil bazény, postavil můstek a bufet.