Akce se koná na tamní návsi a přilákala desítky fandů pokrmu, jehož hlavní součástí je maso. „Přibližně deset spolků bývá tradičních, letos se nám do soutěže přihlásily i nové týmy. Úžasňákovi z Vranic, což je obec u Litomyšle, Profíci z Ostravska, Riders South Moravia, což jsou motorkáři z jihu Moravy a Záškoláci, která zastupuje místní základní školu,“ vyjmenovává letošní nováčky starosta Prušánek Lubomír Zahradník.

Místní tým Záškoláci se akce účastní poprvé, v šestičlenném složení. „Zapojili jsme se hlavně proto, abychom ukázali, že i škola je součástí obce a patří do jejího života. Volba padla na klasický hovězí guláš,“ podotýká ředitel Základní školy Prušánky Jakub Horňák.

Ilustrační foto
V Kyjově začal dvacátý Kyjovský divadelní podzim. Jde o poslední ročník

Jednotlivé týmy připravují už od osmi ráno srnčí, daňčí, kančí nebo hovězí guláše. Po letech si návštěvníci pochutnávají také na guláši segedínském.

Oficiální prodej začíná v poledne. Při zakoupení porce, dostává každý návštěvník lístek s číslem družstva a nejchutnější guláš pak hodnotí číslem vhozeným do skleničky. Tým s nejvyšším počtem lístků vyhrává. V letošním roce jsou to Kanci, kteří získávají také cenu odborné poroty.