„Byli tam kapři malí i velcí, jeseteři, amuři, pěkné štiky, které měřily kolem metru a vážily kolem pěti až osmi kilo," vyjmenoval některé z obyvatel rybníka jeho nový nájemce Radek Kujal.

Rybník začali rybáři vypouštět týden dopředu. „Bylo dost vody, chytalo se na velké ploše," popsal Kujal. S průběhem výlovu byl spokojený. 
S rybníkem, jenž získal pronájmem od obce na patnáct let, už má další plány. Bude na něm provozovat soukromý sportovní rybolov stejně jako v Kelčanech či ve Ždáru nad Sázavou. Chystá se do něj nasadit nové ryby. Kromě klasické osádky se mohou rybáři těšit na zajímavé úlovky. „Mám už sehnané padesátikilové jesetery, dvacetikilové kapry, takže ryby budou pěkné," řekl Kujal.

Kromě výlovu rybníka mohli jeho návštěvníci ochutnat i rybí speciality. „Návštěvnost splnila naše očekávání," uvedl starosta obce Kozojídky Otakar Březina.

Přestože byl rybník dokončený a napuštěný na podzim roku 2008, má dlouhou historii, která sahá až do středověku. Využívá totiž původní hráz Velkého veselského nebo též Dolního veselského rybníka, o kterém se zmiňují historické prameny už v patnáctém století. Tehdy na něm hospodařili vladykové z Vojslavic. Rybník u Kozojídek slouží především jako protipovodňová hráz. S jeho stavbou pomohly ministerstvo zemědělství a Pozemkový úřad v Hodoníně, které na vodní dílo přispěly přibližně patnácti miliony korun. Rybník napájí potůček Kozojídka a také meliorační vody. Leží v blízkosti cyklostezky mezi Veselím nad Moravou a Kozojídkami.