„Je rok 2013, proto jsem uvařil třináct druhů piv. Nechtěl jsem vařit ta se sirupy, ale inspiroval jsem se knihou Bylinná a kořeněná piva. Návštěvníci tak mohli ochutnat piva, která se vařila kdysi," řekl sládek bzeneckého pivovaru Radomil Paták s tím, že letos na příchozí čekalo pivo medové, bezinkové, zázvorové, koriandrové, extra hořké, pivo svatého Benedikta, skořicové, silné tmavé pivo a lehké jablečné pivo, anýzové, badyánové, kněžihorské a konopné. „Nějaké THC asi obsahuje, ale to množství je minimální," uklidnil úřady Radomil Paták.

Ten si rád pochutná na bezinkovém pivu. „Myslím, že je oblíbené i mezi návštěvníky," dodal Radomil Paták.

Třináct bylo také atrakcí, které návštěvníkům odpoledne zpestřovaly. Kromě tradičního vláčku, který zájemce provezl po Bzenci, to byly ukázky žonglování, jízda na konících nebo ukázka práce kovářů. „Především pro děti jsme ale připravili také korálkovou dílnu a malování na obličej," doplnili pořadatelé.

Třináct bylo také prasátek, která mohli návštěvníci vyhrát v tombole.

Při slavnostech, které začaly v symbolických třináct hodin, se představila hudební uskupení z regionu, mezi kterými byly Fčeličky, Kyjovánek, Šohajé, Ox Division. Připravená byla ale i ohňová show, kterou přivezli Masters of Fires z Plavska.