„Letošní Štěpy jsme vlastně organizovali dvakrát. Z původních míst jsme totiž museli některé pořady stěhovat. Naštěstí se nám ale podařilo zachovat všechny naplánované pořady v plné míře," uvedl ředitel Štěpů Albert Hauptmann.

Změna se nakonec dotkla i vystupujících. Původně totiž mělo na festivalu vystoupit osm souborů, z toho dva zahraniční, z Polska a Slovenska. Poláci však na Slovácko nedorazili. „Bohužel se stává i to, že na poslední chvíli účast někdo odřekne. S tím už se ale nedá nic dělat," dodal Hauptmann.

Během tří dnů se tak ve Veselí představily soubory Štěpnička z Veselí nad Moravou, Hradišťánek u Uherského Hradiště, Handrláček z Kunovic, Malý Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm, Salajenka z Dambořic a Zemplinik ze slovenských Michalovců.

Festival je vždy zaměřený na určité téma. Tím letošním byla řemesla. A to ta, která již vymizela, ale i ta, která existují dodnes. „Neznamená to však, že soubory musí mít pořady pouze o řemeslech, to by pro diváka ani nebylo zajímavé. Tématu se spíš věnuje postava moderátora, která v pořadech s dětmi ze souborů komunikuje a pořadům dává humornou nadsázku," uvedl Hauptmann.

Podle Michala Blažíčka, ředitele Veselského kulturního centra, které se na pořádání festivalu podílelo,bylo letošní novinkou to, že se část pátečního programu přesunula do Zarazického centra. „Tradiční Pohádkový les jsme navíc letos obohatili o možnost projížděk na loďkách po Baťovu kanále," dodal Blažíček.