„Účastníci mohou zakoupit speciální nálepku a každý rok přispět na konkrétní postižené dítě. Tento nápad se rychle ujal a akce získala u veřejnosti velký zájem. V loňském roce se jí zúčastnilo přes 450 motorek a podařilo se vybrat 97 836 korun,“ připomněl mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Letos mohou lidé pomoci ke kvalitnějšímu životu pětiletého Lukáše, jenž potřebuje celodenní péči a řadu pomůcek. Motorkáři se potkají na benzínce OMV v Hodoníně. Více o letošním ročníku si můžete přečíst TADY

Muzikant s kytarou musel své vystoupení v centru města ukončit. Snímek je ilustrační.
Mladík v centru Hodonína hrál na kytaru, vystoupení mu ukončila hlídka strážníků

Ocenění se dočkala rovněž Jarmila Čuprová z Lužic. Je dlouholetou členkou Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením. Od roku 2009 působí v Hodoníně. Stará se o hospodaření i organizaci akcí.

Třetí oceněnou se v minulých dnech stala Zuzana Havlová z Hodonína. Působí například v SAR týmu, který pátrá po pohřešovaných lidech. Organizuje rovněž školení první pomoci a zajišťuje zdravotní asistenci při různých událostech.

Všichni tři se dobrovolnické práci věnují bez nároku na honorář.

Ocenění se v Hodoníně dočkali dobrovolníci, kteří pomáhají lidem v nouzi.Ocenění se v Hodoníně dočkali dobrovolníci, kteří pomáhají lidem v nouzi.Zdroj: Město Hodonín

VIDĚLI JSTE? Do příhraničního Hodonína si odložili BMW z Německa i VW z Francie

Zdroj: Deník/Petr Turek a se svolením MěÚ