„Soutěž jako taková už nějaký rok probíhá a myšlenka vznikla v síti mateřských center,“ nastínila vznik projektu ředitelka hodonínského Centra pro rodinu Lucie Ambrozková.

Získat ocenění tak může firma či organizace sídlící na území města Hodonín, jež nějakým způsobem podporuje rodiny a rodinný život svých zaměstnanců. V pátek skončilo odevzdávání nominací. „Vybrali jsem asi pět firem a organizací,“ sdělila Ambrozková.

Soutěž přitom organizuje sítě mateřských center už od roku 2004, a to na území celé České republiky na třech úrovních: místní, krajské a celostátní. Místní kolo je určeno především pro společnosti s lokální působností a významem. Firmu tak mohli do soutěže přihlásit i její zaměstnanci.

Soutěže se mohou účastnit státní i soukromé společnosti a organizace, které poskytují služby, kulturní instituce, sportovní organizace, školy, nemocnice, výrobní podniky a firmy, média, nebo úřady. Předmět jejich podnikání není v soutěži rozhodující.

Výherce získá certifikát Společnosti přátelská rodině. Šanci na úspěch mají například ty organizace, které nabízí bezbariérové prostředí, dětský koutek, rodinné slevy, nebo se snaží o zachování zdravého životního prostředí. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání ocenění proběhne v září.