Patnáct pacientů s koronavirem je navíc na lůžkách intenzivní péče. „Tady jsme na hraně, protože nemáme dostatek kvalifikovaného personálu, který by mohl obsluhovat další lůžka. U standardních lůžek jsme schopní ještě vytvořit rezervy v řádu desítek,“ informoval v pátek Filip Zdražil, mluvčí kyjovské nemocnice. Konstantní je tam i počet nakažených zdravotníků, a to zhruba třicet.

Od příštího týdne má začít v nemocnici fungovat malé očkovací místo v objektu při hlavním vjezdu do nemocničního areálu. „Čekáme na dodání vakcín,“ upozornil mluvčí. S očkováním se má začít v úterý.

Jakmile bude připravené očkovací centrum v kyjovském Městském kulturním středisku na Masarykově náměstí, očkování se přesune tam. „V tuto chvíli oslovujeme potenciální dobrovolníky. Jde o nekvalifikovaný personál, který se bude starat o hladký průběh a organizaci očkovacího centra. Bude doprovázet lidi z jednoho pracoviště na druhé, bude k dispozici i zdravotníkům jako servis. Už máme zhruba dvě desítky kandidátů,“ přiblížil Zdražil.

Dobrovolníci mají mít nárok na odměnu 150 korun za hodinu. „Očkovací centrum bude při vstupech zajištěné termokamerami a dalšími opatřeními, tak abychom omezili riziko vstupu nakažených,“ dodal mluvčí nemocnice.

Očkování penzistů nad osmdesát let a zdravotníků má v Nemocnici TGM Hodonín podle facebooku organizace začít v pondělí hodinu po poledni. Očkovacím místem zde budou prostory u interní ambulance.

Od vypuknutí pandemie evidují krajští hygienici v hodonínském okresu zatím 14 610 případů pozitivně testovaných na covid 19. S tímto onemocněním zemřelo v okrese již téměř tři sta lidí. Krajská hygienická stanice o půlnoci ze čtvrtka na pátek evidovala v okrese Hodonín aktuálně 1114 covid pozitivních lidí.