Zástupci radnice o šanci na zřízení další asfaltky podél járku, takzvané močůvky, mluvili už v minulých letech. Zatím ale zůstává pouze u přání. Projekt má na stole Státní pozemkový úřad. Jeho mluvčí Petra Kazdová Deníku řekla, že se dosud nepodařilo získat potřebné stavební povolení.

To naopak úředníci mají na to, aby v místě opravili jinou cestu. Kratší panelovou trasu vedoucí od sídliště Jihovýchod k jediné hotové asfaltce vinoucí se středem oblíbeného území. Chybí jim ale peníze. Cestu využívají cyklisté, běžci nebo lidé na procházkách.

Hodonínská nemocnice tento týden zavedla nový ceník parkování uvnitř areálu.
VIDEO: Dražší parkování v hodonínské nemocnici, zdarma je pouze půl hodiny

„Aktuálně řešíme způsob financování,“ potvrdila Deníku mluvčí pozemkového úřadu Petra Kazdová. Do zajištění nezbytné sumy zůstává termín prací nejistý. Okolní půdu obhospodařují zemědělci.

Území Očovských luk v Hodoníně spojuje řeku Moravu s nedalekým areálem lázní. V minulosti o něm zástupci radnice mluvili s vizí sportovně-rekreačního prostoru.

Místostarosta Ondřej Fialík teď Deníku řekl, že taková představa zůstává platná. Současně ale připomněl, že případné změny momentálně nejsou v jejich rukou. Město má ve správě pouze již hotovou asfaltku ve středu území, po nedávné opravě ji bezplatně získalo od pozemkového úřadu.


Nahrává se anketa ...

„Plánů na nové cesty je tam více, řeší to ale Státní pozemkový úřad. Musíme počkat, jak s tím pohne on,“ dodal místostarosta Fialík.