Jak přiblížila ředitelka veselské školy Alena Kobidová, nový název bude více odpovídat rozšířené oborové nabídce. „Nový název odráží modernizaci školy a lépe reflektuje současné neustále se rozvíjející portfolio oborů, které zahrnuje jak maturitní a nástavbové studium, tak i učební obory z oblasti ekonomické, informatické, elektrotechnické, strojírenské a zemědělské,“ nastínila ředitelka.

Nový název zároveň podle ní poskytuje prostor k dalšímu rozvoji nabídky oborů školy v budoucnosti. "Pro svůj rozvoj a modernizaci škola v současné době připravuje velký projekt rekonstrukce učeben a výstavby nové haly dílen odborného výcviku, jehož zahájení je plánováno v příštím roce 2023," upozornila Kobidová.

Zkušební těžba vody se v Kyjově uskutečnila v městském parku.
Úspora vody z bývalých důlních děl? V Kyjově provedli zkušební těžbu

Jak v pátek informovala Markéta Balcárková z krajského úřadu, jde zároveň o reakci na koncepční změny v soustavě krajem zřizovaných středních škol. „Cílem je zpřehlednit typy středních škol. Po fúzi kyjovské střední školy se jedná o další z tohoto typu změn. Zvýrazňujeme tím i role víceoborových technicky zaměřených škol v regionu,“ přiblížil náměstek jihomoravského hejtmana pro vzdělávání Jiří Nantl.

Balcárková navíc připomněla, že kraj se snaží vytvářet funkční prostředí pro učňovské obory a v nedávné době vznikla také funkce superintendenta odborného vzdělávání, který má prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a jiných opatření pomáhá zlepšit kvalitu výuky. „V lednu se navíc chystá spuštění propagační kampaně zaměřené na druhy škol, která má pomoct žákům devátých tříd s jejich výběrem,“ doplnila Balcárková.