Příští týden, a to už od pondělí se vše potřebné stěhuje zpátky do areálu nemocnice tak, aby se následující den mohlo očkovat tam. Právě v sousedství hlavní vrátnice bude vakcinace zaregistrovaných zájemců pokračovat v odběrovém centru, a to jen v úterý a ve čtvrtek.

„V průběhu června nás překvapil výrazný pokles zájmu o očkování, dokonce jsme měli dny, kdy jsme neměli koho očkovat. Reagovali jsme redukcí počtu dní i vakcín pro zájemce o první dávku,“ přiblížila lékařka Kristína Gajovská.

Přesunem z kulturního domu do nemocnice se sníží i denní limit očkovaných, a to ze sedmi set na dvě sta lidí. Sníží se tak i rychlost vakcinace. „V případě, že zájemci potřebují co nejrychlejší termín, doporučujeme oslovit jiné očkovací centrum nebo centrum bez registrace,“ sdělila lékařka.

Seznam očkovacích míst je k dispozici na webu https://ockoreport.uzis.cz/.

Podle úterních informací z nemocnice zdravotníci v kyjovském očkovacím centru v městském kulturním středisku podali od března až doposud více než 40 tisíc dávek vakcíny od společnosti Pfizer/BioNTech. Touto vakcínou budou Kyjovští očkovat také po přesunu do nemocnice.